Alicja:

Nazywam się Alicja Brzezowska, jestem z wykształcenia przyrodnikiem i pedagogiem. Pracowałam już jako leśnik, nauczycielka przyrody, lektorka języka angielskiego, autorka podręczników do biologii i dydaktyk medialny. To, czym zajmuję się obecnie, pozwala mi łączyć moje największe pasje: przyrodę i edukację.

Jestem mamą dwójki małych Miłośników Przyrody. Towarzysząc im w poznawaniu świata przetwarzam i weryfikuję całą moją wiedzę zdobytą na studiach i w trakcie pracy zawodowej. Ten etap mojego kształcenia uważam za najcenniejszy.

Wykształcenie

  • Centrum Szkoleniowo Edukacyjne P&M Management Group w Warszawie, kurs trenera - szkoleniowca
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Wydział Polonistyki, Studium Literacko Artystyczne – studia podyplomowe
  • Akademia Pedagogiczna im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Instytut Biologii, Przyroda – studia podyplomowe
  • Akademia Pedagogiczna im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Pedagogika – studia podyplomowe
  • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Wydział Leśny, Leśnictwo, specjalność Ochrona Zasobów Leśnych – studia dzienne magisterskie

Moje zajęcia

Na moich zajęciach dzieci mogą pytać o wszystko, sprawdzać i testować każde twierdzenie, negować i proponować własne rozwiązania. Podczas warsztatów entomologicznych biorą do ręki żywe egzotyczne owady, liczą im nogi, obserwują je pod mikroskopem. Kiedy indziej zakładają hodowle i uprawy, robią eksperymenty, biorą udział w niezapomnianych wycieczkach. Wszystkim tym działaniom towarzyszy niezwykły entuzjazm, wielka radość z tego, że to oni są naukowcami, odkrywcami, że są w środku wydarzeń, w samym sercu natury.

 

Radek

Jestem z wykształcenia biologiem (doktorat na UJ). Pracuję jako nauczyciel w gimnazjum i liceum, gdzie uczę biologii i fizyki po angielsku. Prowadzę też zajęcia przyrodnicze poza szkołą. Interesuję się wszystkim, co ewoluuje :) Życiem, kulturą i wiedzą, technologią. Trochę jestem przyrodnikiem, trochę master-klepką. Praca z mądrą młodzieżą zmusza mnie do ciągłej nauki, poszukiwania sposobów dotarcia do umysłów. Wierzę, że aby skutecznie przekazać wiedzę, trzeba najpierw zarazić pasją, i zjednać sobie młodych ludzi.

 

Współpracujemy z: